ARAÇ KAPLAMADA PVC ve POLİÜRETEN ARASINDAKİ BİLMENİZ GEREKEN FARKLAR - OtoUygulama
whatsapp whatsapp

Her araç sahibinin en büyük korkusu, aracının zarar görmesidir. Bazen yolda giderken çarpan bir taş, bazen yağan dolu ya da sürpriz çizilmeler…

 Artık arabalar da güçlü zırhlara sahip! Üstelik çok da şık bir şekilde. Aracınızın hep ilk günkü gösterişini ve göz alıcı rengini korumanın günümüzdeki en etkin yolu araç kaplamadır.

  Araç kaplamada genellikle Poliüreten ya da PVC kullanılmaktadır. Poliüretan kaplama ve PVC film kaplamasının arasındaki en büyük farkı açıklamadan da olmaz. PVC film, sert bir malzeme olduğu için kırılmalara neden olur ve çizilme oranını yükseltir. Ayrıca sahip olduğu kimyevi yapı gereği ile çıkarma işleminde boyanızın kalkmasına ve sakındığınız durumun gerçekleştiğine şahitlik edebilirsiniz. Poliüretan ise sahip olduğu yapı ile esner, emer ve geri iter. Bu yüzden çizilmez ya da kırılmazdır. Ömürleri 10 ila 15 yıla kadar sürebilir.

 Poliüretan malzemelerin ilk çıkış noktasının pervaneli uçakların pervane pallerinin etrafının sarılması ile başladığını biliyor muydunuz?

Aracınızın değer kaybını önlemek ve ilk günkü temizliğinde tutabilmek için şeffaf araç kaplama bugün sahip olduğumuz en büyük avantajdır. 

Aracınız imajınızdır, onu korumalısınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir