SERAMİK KAPLAMA NEDİR? - OtoUygulama
whatsapp whatsapp

Seramik kaplama uygulaması, araçların korunaklı bir yapıya sahip olması amacıyla geliştirilmiştir. Araçların alaşım ve boyalarında oluşabilecek olan hasarların önüne geçen sağlam bir yapıya sahip bir kaplama çeşidi olan seramik kaplama; yapılan bölgenin her gözeneğine girmeyi başarabiliyor. 5 yıla kadar garantisini verdiğimiz bu kaplama türünün en büyük avantajları şunlar oluyor:

Seramik Kaplama Avantajları

Yüzeyin yıllar boyunca korunmasını sağlayan bu sert katman aracın gözeneklerini tıkamıyor. Aksine daha rahat bir yapı oluşturuyor. Ayrıca koruyucu yapısı sayesinde güneş ışınlarından dolayı boya atmasını engelliyor. Reçine ve kuş pislikleri araçların bir nevi korkulu rüyası diyebiliriz. Araçların boyalarının atmasına neden olan bu durumlar artık karşınıza hiç çıkmıyor. Bu katman sayesinde boyanın kalkma riski ortadan kalkıyor. Seramik kaplama uygulaması bir bakım zorunluluğunun olmaması veya yeni bir uygulamaya ihtiyaç duymaması sayesinde diğer kaplama çeşitlerinden daha çok tercih ediliyor.

Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Seramik Kaplama uygulaması, aracın üzerinde oluşan çiziklerle buna benzer sorunları giderir ve bunun yanında aracınızın yüzeyini olası hasarlardan korur. Aracın ilk olarak yıkanması gerekir. Ardından pastalama ve cilalama işlemleri uygulanır. Cilalama işlemi aracın parlak bir görünüm alması için yapılmaktadır. Yüzeyin pürüzsüz bir görünüme sahip olması için aşamaların doğru uygulanması gerekir. Bu bakımdan seramik kaplama uygulamasında işçilik çok önemlidir. Kapalı bir yerde uygulanan cila işleminin hemen ardından 40 dakika boyunca parlatma işlemi yapılmalıdır. Mikro-fiber bezlerin kullanılması gerekmektedir.  Aracın ilk olarak geçtiği bu aşamalar tamamıyla ön hazırlık süreci olarak bilinmektedir. Ardından aracın 10-25 derecelik bir alanda kaplama işlemi yapılması gerekir. Aydınlık olan bir ortama ihtiyaç vardır. Araca dairesel olarak bir kaplama yapılamayacağı için çizgisel kaplama tercih edilecektir. Dolayısıyla yapılan hamlelerin iyi gözlemlenmesi için aydınlık bir ortam şarttır. Seramik kaplama nedir ve Seramik kaplama nasıl yapılır sorularına basit ve kısa bir özet vermek istedik. Kısa bir anlatım ile bu aşamalar sonucunda aracınızı 48 saat içerisinde kullanıma hazır bir şekilde bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir